به کالا استور خوش آمدید

ارسال رایگان برای خرید های بالای 300 هزار تومان

روش‌های جلوگیری از خشکی پوست در فصل سرما

قهرمانان مراقبت از پوست در فصل زمستان

در طول فصل زمستان، پوست از طریق طیف وسیعی از عوامل مختلف در معرض خشکی و کم آبی قرار می‌گیرد. عوامل محیطی مختلفی خصوصا در این فصل باعث آزار پوست می‌شوند:
بادهای تند و سرد، شرایط سرد دفاتر و محل کار، پوشیدن لباس‌های سنگین پشمی و کاموایی، وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ، تمایل به دوش‌ و حمام آب گرم (که می‌تواند با از بین بردن چربی طبیعی پوست، این سد دفاعی را دچار آسیب پذیری نماید).
در این میان استفاده از شوینده‌های صابونی و پاک کننده‌های قوی هم با از بین بردن بیشتر چربی طبیعی پوست، باعث تشدید این خشکی در فصول سرد سال می‌شوند.

شوینده ملایم

اولین قدم جهت جلوگیری از خشکی پوست در فصل سرما، کنار گذاشتن شوینده‌های صابونی و قوی مورد استفاده‌ برای پوست صورت و بدن می‌باشد. همانطور که قبلا هم گفته شد، این دست شوینده‌های قوی، چربی پوست را از بین برده و آن را در برابر عوامل محیطی مثل سرما آسیب پذیر می‌کنند.
نکته دیگری که در شستشوی پوست در فصل سرما وجود دارد، عدم استفاده از آب داغ و یا سرد برای دوش گرفتن و شستن پوست دست و صورت در طول روز می‌باشد. لازم است اکیدا از این کار خودداری کنید و تا حد امکان از آب ولرم و متعادل برای شستن پوستتان بهره بگیرید.

این تونر، قدرت پاک کنندگی ملایمی دارد و مکمل مناسبی برای روتین پوستی در فصل سرما به شمار می‌آید و در فرمولاسیون خود ترکیبی از عصاره گل رز و هاماملیس را دارا است که باعث نرمی و لطافت پوست شده و PH آن را تنظیم کرده و تونری مناسب برای محافظت از پوست‌های نرمال و چرب به حساب می‌آید.
این تونر با خاصیت آبرسان خود باعث حفظ آب پوست صورت شده و از التهاب و قرمزی آن می‌کاهد. برای حصول بهترین نتیجه لازم است از این محصول دوبار در روز (صبح و شب، به خصوص در روزهای سرد سال) استفاده نمایید.

مرطوب کننده‌ها

پرکاربردترین و دردسترس‌ترین نجات دهنده‌ها در جلوگیری از خشکی پوست در فصل سرما، مرطوب کننده‌ها هستند که آب را از محیط جذب کرده و به پوست شما انتقال می‌دهند. همچنین به سبب اینکه فرمولاسیونی بر پایه چربی دارند، چربی طبیعی سطح پوستتان را حفظ کرده و این سد دفاعی را تقویت می‌کنند. مرطوب کننده ها می‌توانند علائم خشکی پوست را نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن کاهش داده و از بین ببرند‌. استفاده از مرطوب کننده‌ها در فصل سرما تا چند بار در روز برای بهترین اثرگذاری و حصول نتیجه توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − هشت =